• Centrum voľného času

• Vážení rodičia!
            Od školského roku 2013/2014 je schválené a zaradené do siete Centrum voľného času (CVČ), ktoré bude pracovať pri Základnej škole v Ľubici. Na základe podpísanej žiadosti škola vydá rozhodnutie o prijatí žiaka do CVČ. Preto je potrebné doručiť podpísanú žiadosť najneskôr do 9.9.2013. Pri odovzdaní Vzdelávacieho poukazu u nás majú deti krúžky zdarma. Zostavili sme pre Vaše deti širokú ponuku záujmových činností, ktoré si môžete pozrieť tu: zoznam_kruz(1).xlsx

• Beseda-Filipíny

• Dňa 28.1.2014 sa na našej škole uskutočnila beseda s pánom Bc. Tomášom Dovjakom, profesionálnym záchranárom, ktorý je členom Asociácie Samaritánov Slovenskej republiky a ktorý sa zúčastnil ako člen tímu zo Slovenska záchrannej akcie vo Filipínach.

Filipíny postihla jedna z najväčších prírodných katastrof v roku 2013, pri ktorej zahynulo viac ako päťtisíc ľudí. Pán Dovjak prostredníctvom svojich prezentácií informoval žiakov 8. a 9. ročníka najskôr o samotnej organizácii samaritánov, čo všetko predchádza takýmto záchranným akciám, aké očkovania musí záchranár absolvovať, o tajfúnoch a pod. V druhej časti ukázal žiakom množstvo fotografií z Filipín a priblížil zaujímavé zážitky priamo z postihnutej oblasti.

Na záver nasledovala diskusia, kde sa žiaci mohli pýtať na to, čo ich zaujímalo. Beseda prispela k lepšiemu poznaniu žiakov o danej oblasti, konkrétne sa dozvedeli o mnohých zaujímavostiach z tejto krajiny ako aj o tom, ako ovplyvnil tajfún život bežných ľudí a mali možnosť porovnať život u nás a vo Filipínach.

Mgr. Roman Šufliarsky

• Projektové vyučovanie na hodinách informatiky

• InGenious - projekt , ktorý rozvíja znalosti a vedomosti žiakov v oblasti vedy a techniky - spojenie environmentálnej výchovy, priemyslu, šk. vzdelavacích systémov a vyučovania  v Európe. Zodpovedná za realizáciu je p. uč. Raffajová.

• Literárne popoludnie VIII. ročník

• Dňa 09.05.2012 sa uskutočnilo Literárne popoludnie pre žiakov VIII. ročníka. Vyučujúce SJL pripravili pre našich ôsmakov zaujímavé a kreatívne úlohy, v ktorých žiaci preukázali svoje nadobudnuté literárne vedomosti z VIII. ročníka.

• Literárne popoludnie VI. ročník

• Dňa 22.05.2012 sa uskutočnilo Literárne popoludnie pre žiakov VI. ročníka. Vyučujúce SJL pripravili pre našich šiestakov zaujímavé a kreatívne úlohy, v ktorých žiaci preukázali svoje nadobudnuté literárne vedomosti zo VI. ročníka.

• VŠETKOVEDKO

• Dňa 23.05.2012 sa žiaci III.B, IV.A,C zapojili do vedomostnej súťaže Všetkovedko. Za realizáciu ďakujeme triednym učiteľom. Výsledky prídu v priebehu týždňa.

• Vyhodnotenie projektu Eco Learning - projektové vyučovanie na hodinách informatiky

• Žiaci V.C, V.B, VI.A, VI.A, VI.B a VII.B, VII.C sa na hodinách informatiky zapojili do súťaže Kids school - ekologocké denníčky, ktoré na Slovensku organizuje firma Panasonic. Od februára do mája sa venovali v rámci IKT enviromentalistike, šetreniu energií a vytváraniu prezentácií o danej problematike, rovnako svoje poznatky zapisovali do ekologických denníčkov, ktoré potom poslali do súťaže Kids school - ekologické denníčky 2012. Pozri si fotografie vo fotoalbume z tvorenia plagátu. Za pekné myšlienky a úlohy v rámci projektu ďakujeme a tešíme sa na nové úlohy - za žiakov, Mgr. Eva Raffajová, učiteľka

• Literárne popoludnie V. ročník

• Dňa 28.03.2012 sa uskutočnilo Literárne popoludnie pre žiakov V. ročníka. Vyučujúce SJL pripravili pre našich piatakov zaujímavé a kreatívne úlohy, v ktorých žiaci preukázali svoje nadobudnuté literárne vedomosti z V. ročníka.

Víťazmi sa stali žiaci V.C, ktorým blahoželáme.

• Projekt z ANJ

• Žiaci I.B triedy - I. skupina  sú zapojení do medzinárodného projektu  európskych škôl v prostredí eTwinnig Having  fun trough Europe. Tento projekt sa realizuje pod vedením p. učiteľky Mgr. Evy Raffajovej na hodinách anglického jazyka, ktorý sa  žiaci v prvom ročníku učia prvý rok.
            Anglický jazyk  sa im veľmi páči, zaujímajú sa o nové veci a reálie a tešia sa na vyučovanie.

Fotodokumentáciu z projektu pozri vo fotoalbume

• Integračná aktivita – „Vy nám prečítate, my Vám zahráme“

• Dňa 20.3.2012 sa uskutočnila integračná aktivita žiakov II.B základnej školy v Ľubici a žiakov Špeciálnej základnej školy  Spišská Belá detašované pracovisko Ľubica. Táto akcia sa uskutočnila už druhý rok. S myšlienkou uskutočniť takýto projekt prišla bývalá p. učiteľka ŠZŠ Spišská Belá Anna Pisarčíková spolu s Mgr. Lujzou Šoltésovou. Tento rok sa konala sa pod názvom Vy nám prečítate, my Vám zahráme. Druháci zo základnej školy v Ľubici si pre tieto deti nachystali dramatizáciu rozprávky „O pampúšikovi“. Fotky pozri vo fotoalbume.