• Didaktické hry na 1. stupni, účelové cvičenie na 2. stupni

• V pondelok 24. júna sme začali vyučovanie netradične evakuáciou po vyhlásení požiarneho poplachu. Po skontrolovaní budovy sme sa vrátili do tried, kde sme si s pani učiteľkami zopakovali základné vedomosti a praktické zručnosti o ochrane života a zdravia. Pobyt v prírode nám spestrili pani asistentky, ktoré pripravili stanovištia s menej tradičným náradím, kde sme si vyskúšali chodúle, párové lyže, súdržnosť pri prevliekaní hula hoopu, hádzali sme na cieľ, skákali vo vreciach.

Na druhom stupni žiaci absolvovali účelové cvičenie – ochrana života a zdravia. Pre žiakov boli pripravené stanovištia: Civilná ochrana, Zdravotná príprava a Lukostreľba.

Za pomoc pri organizácii ďakujeme zdravotníkom Slovenského červeného kríža, pracovníkom Okresného úradu Kežmarok, odboru krízového riadenia a nášmu žiakovi Filipovi Kocánovi a jeho otcovi pri zaujímavej športovej aktivite – lukostreľbe.

• OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• ZÁPISNÝ LÍSTOK  NA STRAVOVANIE S NÁVRATKOU na školský rok 2024/2025

Pre školský rok 2024/2025 musia všetci rodičia znovu podávať žiadosť o dotáciu na stravu.

Z toho dôvodu žiadame rodičov (zákonných zástupcov) žiakov, aby v termíne do 4. júla 2024 cez EduPage alebo mobilnú aplikáciu podali „Zápisný lístok na stravovanie s návratkou“, ktorého súčasťou je aj žiadosť o dotáciu na stravu („obedy zadarmo“) nasledovne:

Cez Žiadosť/Vyhlásenie kliknite na „červené plus“, vyberte  „Zápisný lístok na stravovanie s Návratkou-obedy“, vyberte  školský rok 2024/2025, v časti Návratka vyberte – Žiadam o poskytnutie  dotácie na stravu na dieťa, vyplňte ročník, ktorý bude Vaše dieťa v školskom roku 2024/2025 navštevovať. Číslo účtu, na ktorý bude vrátený preplatok stravy vypĺňajú len rodičia (zákonní zástupcovia) žiakov 9-tého ročníka. Vpravo hore kliknite na „Podať žiadosť/Vyhlásenie.

Zápisný lístok na stravovanie s návratkou sa podáva za každé dieťa zvlášť.

Za rodičov budúcoročných prvákov podá žiadosť škola. Rodičia budúcoročných prvákov však prídu dodatočne podpísať zápisný lístok a žiadosť do kancelárie školskej jedálne na začiatku školského roka (2. septembra 2024).

OZNAM  K PLATBÁM

Do konca augusta 2024 je potrebné uhradiť réžiu na celý školský rok, t. j. 10 x 3,00 = 30,00 € na bankový účet

IBAN SK08 1111 0000 0066 1932 6044

(pri platbách prosíme uviesť meno a triedu žiaka).

V prípade akýchkoľvek nejasností nás prosím kontaktujte na tel. č. 052/4566103 alebo osobne u vedúcej školskej jedálne.

• Dňa 28. júna 2024 nebude v prevádzke školská jedáleň.

Školský klub detí končí v tento deň o 12:00 hod.

• OZNAM ŠKOLSKEJ JEDÁLNE

• Oznamujeme stravníkom, že z dôvodu uzávierky

ku koncu školského roka bude možnosť odhlásiť obedy, resp. prihlásiť obedy v mesiaci jún do štvrtku 20.06.2024  do 14.00 hod .

Po tomto dátume už nebude možné sa z obedov odhlásiť ani prihlásiť!!!

Preplatky stravného žiakov ZŠ sa prenesú do mesiaca september 2024. Preplatky žiakov končiacich ZŠ (deviatakov) budú vrátené na bankový účet zákonného zástupcu, z ktorého prichádzala platba.

Ďakujeme za pochopenie.

• Kežmarské hry

• V posledný májový deň sa konal atletický míting žiakov a žiačok ZŠ miest Európskej komunity športu 2024 o „Pohár primátora mesta Kežmarok 2024“. Usporiadateľom bola ZŠ s MŠ Nižná brána. Zúčastnili sa ho žiaci 7 základných škôl a súťažili v týchto disciplínach:

• starší žiaci a žiačky – beh na 60 m, 300 m, 800 m (D), 1000 m (CH), skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou (CH, D – 150 g), štafeta 4 x 60 m
            • mladší žiaci a žiačky – beh na 60 m, 150 m, 600 m, skok do diaľky, hod kriketovou loptičkou (150g).

Naši žiaci sa umiestnili v celkovom poradí na 5. mieste. Okrem toho boli oceňovaní aj súťažiaci v jednotlivých disciplínach. Naše staršie a mladšie žiačky zabojovali a cinklo im to:

- v behu na 600 m obsadila 1. miesto Sofia Sovová (ml. ž., VII. A), na 800 m 2. miesto Daniela Ordzovenská (st. ž., VI.A),

- v hode kriketovou loptičkou sa na 1. mieste umiestnila Liana Harabinová (st. ž., IX.A) a na 3. mieste Beáta Dragošeková (ml. ž., VII.A),

- v štafete 4 x 60 m súťažili L. Harabinová, E. Kesterová, S. Skokanová, D. Ordzovenská a obsadili 3. miesto.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme k osobným výkonom.

Mgr. Katarína Šimková

• Okresné kolo – atletika žiačok

• Dňa 23. 05. 2024 sa konalo okresné kolo v atletike dievčat na ihrisku ZŠ s MŠ Nižná brána. Súťaže sa zúčastnilo 10 základných škôl, ktorých žiačky súťažili v týchto disciplínach: beh na 60 m, skok do diaľky, hod vortexom, vrh guľou a štafeta na 4 x 60 m. Po sčítaní všetkých bodov v jednotlivých disciplínach sa naše žiačky v zložení Skokanová Andrea Stela, Harabinová Liana, Kesterová Eva, Dragošeková Beáta, Reľovská Nina, Andrášová Michaela, Sovová Sofia a Ordzovenská Daniela umiestnili celkovo na nepopulárnom, no peknom 4. mieste, so stratou len dvoch bodov na bronzovú priečku. Niektoré žiačky si odniesli aj medaily za umiestenie do tretieho miesta.

Výsledky:

Beh na 800 m

3. miesto Daniela Ordzovenská (VI.A): 2:56,08 min.

Skok do diaľky

3. miesto Stela Andrea Skokanová (IX.A): 386 cm.

Hod vortexom

3. miesto Beáta Dragošeková (VII.A): 34,61 m.

Štafeta 4×60 m

2. miesto ZŠ Ľubica (Harabinová, Kesterová, Skokanová, Ordzovenská): 35,60 s.

Dievčatám ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a gratulujeme k osobným výkonom.