• MAT/ percentá D.Ú. zo VII.A a projekt

• V mesiaci marec, na škole už skoro pravidelne (tretí ročník) prebieha projektové vyučovanie na hodinách matematiky.

Tento rok  žiaci VII. ročníka dostali v rámci  projektového týždňa spracovať v PowerPointovej prezentácii čerpanie úveru zo zadaných 5 bánk = VÚB, Slovenská sporiteľňa, ČSOB, Poštová banka, Tatrabanka.

Žiaci pracovali v skupinách po 5 - 6 žiakov. Využívali informácie priamo z bánk alebo internetu, spracovali ich v excelovskej tabuľke a získané informácie dali do prezentácie.

Čiastkové úlohy  spočívali:

* v predstavení danej banky (koľko rokov je na finančnom trhu, aby sme jej mohli dôverovať)

* vypočítať ročnú úrokovú mieru pre danný základ

* mesačnú splátku úveru

* doba splatnosti úveru

* podmienky čerpania úveru

Ciele:

yeszískanie praktických skúseností z oblasti finančníctva a uplatnenie matematiky v praxi

yespráca s počítačom (MS Excel, PowerPoint, MS Word, internet)

yeszískanie prezentačných zručností (multimediálna výchova ako prierezová téma ŠVP)

yesbudovanie medzipredmetových vzťahov (MAT-INF)

Práce: