• Zápisnica 03.11.2022

Prítomní: podľa prezenčnej listiny

Neprítomní: p. Harabinová. P. Zbojová

1. Úvod -  privítanie nových členov OZ KRPŠ

Členka výboru p. Lejavová privítala všetkých prítomných členov a oboznámila ich s programom schôdze. Oznámila, že p. Harabinová sa vzdáva členstva vo výbore OZ z osobných dôvodov.

1. Oboznámenie členov s prácou združenia

Bývala členka revíznej komisie p. Fábryová oboznámila nových členov s činnosťou výboru. Finančné prostriedky používame na kultúrnu, športovú, talentovú a študijnú činnosť.

Vyzdvihla spoluprácu s vedením ZŠ a vymenovala aktivity, ktoré podporujeme.

1.  Stanovy

P. Lejavová oboznámila nový členov so stanovami OZ, ktoré sú zverejnené aj na web stránke školy.

1.  Voľba členov predstavenstva a revíznej komisie

Po krátkej diskusii prebehli voľby.

• Bol podaný návrh na funkcie predstavenstva OZ KRPŠ:

Predsedu OZ KRPŠ  p. Bc. Dana Ordzovenská

Tajomník OZ KRPŠ p. Mária Lejavová

Hospodár OZ KRPŠ  p. Eva Malinová

Týto členovia  OZ KRPŠ boli verejným hlasovaní zvolení do funkcií na obdobie 2 rokov.

• Revízna komisia je kontrolným orgánom OZ KRPŠ, navrhnutí boli členovia:

Predseda RK p. Lenka Šoltýsová

A 2 kandidáti  p. Viera Dezortová a p. Katarína Knapíková

Týto členovia  OZ KRPŠ boli verejným hlasovaní zvolení do funkcií revíznej komisie na obdobie 2 rokov.

1. Schválenie požiadaviek

P. Lejavová predložila nové požiadavky učiteľov, ktoré sa budú konať v najbližšom období.

Členovia OZ potrebujú podrobnejšie vedieť koľko detí sa akcie zúčastní, či je to školské kolo, či postup, aké odmeny budeme financovať. Výbor sa dohodol, že zistí podrobnejšie informácie a požiadavky schváli neskôr.

1.  2%

Výbor OZ KRPŠ sa dohol, že aj tento rok bude uchádzať o zápis do registra na prijímanie

2 % -ného podielu zaplatenej dane z príjmu.

1. Rôzne

Nový predseda OZ KRPŠ p. Ordzovenská sa dohodla s p. Lejavovou, že do konca novembra 2022 spolu navštívia pobočku ČSOB banky za účelom zmeny štatutára. Obnovia 2%, a stretnú sa s vedením ZŠ. Zároveň sa dohodli, že naplánujú stretnutie bývalej hospodárky OZ KRPŠ p. Závackej s novou hospodárkou p. Malinovou z dôvodu odovzdania všetkých podkladov k práci hospodára.

Členský poplatok na šk. rok 2022/23 ostáva nezmenený: 1 dieťa ... 8 €

2 a viac detí ... 12 €

Veľmi pekne ďakujeme za prácu bývalému výboru OZ KRPŠ a revíznej komisii, že aj v ťažších časoch svoju prácu brali zodpovedne a podporili žiakov v ich tvorivej činnosti.

1. Záver

Tajomníčka OZ KRPŠ p. Lejavová poďakovala všetkým zúčastnením za stretnutie a vyslovila povzbudivé slová do novej spolupráce s novými členmi OZ KRPŠ.

V Ľubici  03.11.2022                                                           ...............................................

Zapísala: Mária Lejavová