• Prvé stretnutie - Slovensko

• Viac o prvom stretnutí nájdete na tomto odkaze: COMENIUS.doc

Stretnutie učiteľov 7 krajín v rámci projektu Comenius

Koncom októbra sa uskutočnilo stretnutie učiteľov z Bulharska, Turecka, Poľska, Talianska, Španielska, Estónska a Slovenska, ktorí spolu pracujú na projekte Comenius-  Výtvarné umenie a remeselné práce ako spojenie medzi vzdelávaním a prácou.

Stretnutie sa uskutočnilo na pôde Základnej školy v Ľubici, ktorá sa spolupodieľa na projekte.

Zo zahraničia pricestovalo 20 učiteľov,  učitelia zo Základnej školy v Ľubici im prichystali pracovný a kultúrny program.

Cieľom prvého stretnutia na Slovensku- v Ľubici- bolo prerokovanie hlavných tém projektu, plán vytvárania produktov za pomocí žiakov a učiteľov, ich hodnotenie, plán ďalších stretnutí, hodnotení výrobkov. Rovnako všetky krajiny prezentovali svoj školský vzdelávací systém, učitelia tiež prezentovali svoje školy a žiakov. Bolo to veľmi zaujímavé.

Na pôde Základnej školy v Ľubici mohli učitelia vidieť dve vyučovacie hodiny. Jednu v špeciálnej triede, ktorú odučil Mgr. Matúš Uriga a Bc. Gabriela Lachová. Druhú, ktorú odučil Mgr. Erik Kromka so žiakmi, ktorí majú špeciálno- vzdelávacie potreby, poruchy učenia.

Učitelia si prešli priestory školy, zoznámili sa s vyučovaním v niektorých triedach. Mgr. Lujza Šoltésová pripravila so žiakmi kultúrny program – folklórne tradície- tiež ušila bábiky v slovenskom kroji, ktoré sme darovali návšteve.

Mgr. Mária Sviteková a Mgr. Sylvia Česánková sa podieľali na úprave priestorov školy, klubovne a tiež príprave nástenok o projekte.

Mgr. Ján Petrovský sprevádzal učiteľov a ako angličtinár prekladal, pretože hlavným jazykom v projekte je anglický jazyk.

Pani Zavacká pomohla zorganizovať  vystúpenie folklórneho súboru Magurák, ktorý zatancoval a zaspieval zahraničným učiteľom tradičné goralské piesne a tance.

Pán Mgr. Radoslav Dovjak zo Súkromného centra voľného času Rosnička sponzoroval výlet učiteľov do Tatranskej Lomnice, kde si pozreli múzeum Tanapu.

Učitelia dostali aj tričká s nápisom ZŠ Ľubica   a samotného projektu Comenius.

Okrem práce na projekte, prezentácií škôl, výletu, kultúrneho programu sa učitelia  zúčastnili prijatia starostom na Obecnom úrade v Ľubici, kde sa im priblížila história obce a pozreli si aj rímsko-katolícky kostol v Ľubici, ktorý má veľmi cenné pamiatky.

Všetkým zúčastneným na projekte patrí veľká vďaka a zároveň sa tešíme, pracujeme na ďalšom stretnutí, ktoré bude vo februári v Taliansku.

Mgr. Eva Raffajová, koordinátorka projektu za Slovensko.

Fotografie z tohto prvého stretnutia nájdete tu: Fotoalbum